Kraliçe Palmiye (Arecastrum)

Arecastrum romanzoffianum 'Kraliçe Palm' - Palmiye'nin Brezilya yerli. Gri gövde, 15 metre uzunluğa kadar koyu yeşil süs benzeri yapraklardan oluşan kalın baş. Panicles'da kremalı çiçekler. Yağlı, portakallı, yenilebilir meyvelerin büyük ağır demetleri yarasa ve böcekler tarafından çokça tercih edilir.

Avuç içi, tropikalin evrensel sembolüdür. Avuç içi, tropik bölgelerde çok önemli tarımsal ürünlerdir ve yalnızca ekonomik önemi olan çimler veya tahıllardan sonra gelirler.

Peyzaj bitkileri olarak, avuç içleri, benzersiz mimarisi ve yaprakları ve saplarının karmaşık dokusu ve biçimi nedeniyle ödüllendirilir.

Güzellikleri, dayanıklılıkları ve çeşitliliği, subtropikal ve tropikal bölgelerdeki tüm peyzaj bitkilerinin en değerli üyelerinden biri olarak sıralanır. Palms peyzaj için mükemmeldir.

Avuç içi ağaçlar tipik ağaçlar değildir. Dallanmak yerine, uçlarında dev bir tomurcuktan iri yapraklar büyürler.

Bu tomurcuk yeni yapraklar üretmeye devam ederken avuç içi boyu büyür ve en düşük yapraklar ölür ve düşer. Çimlerin yanında, avuç içi ailesi, insana yararlılığı açısından en önemlisidir. Bazı tropik ülkelerde ekonomi, ağaçları yiyecek, barınak ve giyecek temin eden palmiyeler üzerine kuruludur. Dünya çapında, avuç içi gıda, bitkisel yağ ve şeker için önemli bir kaynaktır.

Ayrıca ahşap, elyaf, rattan baston, karnauba mumu ve düğme fildişi sağlarlar. Onları yakıttan ve şampuandan kek ve köriler hindistancevizi çeşniliğine kadar her şey için kullanıyoruz. Avuç içi, tropikal bir atmosfer sağlamak için iç mekan ve dış mekan kullanımı için süs bitkileri olarak dikilmiştir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis